Akcesoria w sklepach obuwniczych

Obecnie większość dużych sklepów obuwniczych posiada specjalne akcesoria, które mają na celu zapewnić klientom maksymalny komfort i wygodę podczas przymierzania obuwia. Coraz częściej staje się to normą w tego typu sklepach i obecnie pojawia się nawet w mniejszych, lokalnych sklepach obuwniczych.

Łatwe zakładanie obuwia

Aby umożliwić klientom szybkie zakładanie przymierzanego obuwia, w większości sklepów obuwniczych pojawiają się obecnie łyżki do butów. Zwykła, plastikowa łyżka do butów potrafi znacząco skrócić czas potrzebny na założenie buta. W większości sklepów znajduje się ich co najmniej kilka, tak aby każdy klient miał do nich łatwy dostęp w razie przymierzania butów. Najczęściej łyżki do butów są długie, a więc mogą z nich korzystać też osoby, które z powodu wieku czy chorób kręgosłupa nie mogą schylić się do buta.

Jednorazowe skarpetki

Klienci sklepów obuwniczych często, a zwłaszcza latem, mają problem z przymierzaniem obuwia. Ze względu na ryzyko przenoszenia się bakterii i drobnoustrojów każdy zakładający obuwie powinien nosić skarpety. Aby to umożliwić, sklepy obuwnicze dają klientom dostęp do jednorazowych, cienkich skarpetek, na które można założyć buty. W większych sklepach są one darmowe, za to w tych nieco mniejszych często trzeba ponieść za nie symboliczną opłatę. Jest to bardzo dobre rozwiązanie i niezwykle ważne udogodnienie dla wszystkich klientów tego typu sklepów.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *