Bojówki męskie

Styl militarny ma od lat swoich zagorzałych zwolenników. Najbardziej charakterystycznym jego elementem są spodnie bojówki. Przez lata męskie bojówki przeszły ewolucję, która z części wojskowego umundurowania uczyniła niemal ikonę stylu streetwear. Charakterystyczne boczne kieszenie nie pozwalają ich pomylić z żadnymi innymi spodniami.

Trochę historii
Spodnie bojówki męskie swoją historię rozpoczynają w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Wtedy to właśnie spodnie z charakterystycznymi bocznymi kieszeniami weszły na stałe do wyposażenie armii brytyjskiej. Pomysł szybko podchwycili Amerykanie i już w latach czterdziestych zaczęli wyposażać w bojówki swoich spadochroniarzy. Boczne kieszenie służyły pierwotnie do przenoszenia dodatkowej amunicji oraz innych elementów wyposażenia.

Szeroką popularność poza armią męskie bojówki zaczęły zyskiwać w latach dziewięćdziesiątych, głównie za sprawą rozwijającej się kultury hip-hopowej. Pierwotne zastosowanie bocznej kieszenie zmalało do tego stopnia, że zaczęła ona stanowić głównie element ozdobny.

Nie tylko na poligon
Spodnie bojówki męskie zaczęto produkować w coraz szerszej gamie kolorów i materiałów. Decydując się na zakup męskich bojówek nie jesteśmy skazani wyłącznie na kolor khaki czy wzory moro. Współczesne bojówki są węższe od swojego militarnego pierwowzoru, a do ich produkcji używa się często lekkich i przewiewnych materiałów. Popularność zdobyły też męskie bojówki z krótkimi nogawkami.

Zwolennicy spodni bojówek męskich bez trudu stworzą z ich pomocą ciekawą stylizację. Z powodzeniem można je zestawiać ze sportowymi butami czy rozpinanymi bluzami z kapturem.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *