Brzydki zapach z butów – czy można się go pozbyć?

Buty to jeden z lepszych wynalazków w dziejach ludzkości. Ich używanie poprawia nie tylko codzienny komfort, ale także zapobiega rozwojowi wielu groźnych chorób. W chłodne dni buty zapewniają ciepło, bo przecież nie od dziś wiadomo, że wielu ludziom najszybciej marzną stopy. Czasem jednak zdarza się nieprzyjemna niespodzianka, ni stąd ni zowąd, ulubiona para butów zaczyna śmierdzieć. Dlaczego tak się dzieje?

Nieprzyjemny zapach z butów

Jedne buty zaczynają brzydko pachnąć po kilku założeniach na nogę, inne zachowują świeżość nieco dłużej. Za taki stan rzeczy odpowiedzialne są dwie kwestie. Po pierwsze, materiał z jakiego zostało wykonane obuwie. Im bardziej jest on przewiewny, tym wkładki dłużej będą neutralnie pachnieć. Drugim czynnikiem jest pot człowieka – jeżeli dana jednostka dużo się poci, to naturalnym jest, że pot przez skarpetki przenika do wnętrza buta i stąd ten brzydki zapach.

Jak pozbyć się niemiłego zapachu?

Pomocny w tym będzie z pewnością odświeżacz do butów. Wiele firm ma w swojej ofercie takie produkty. Odświeżacze do butów powszechnie dostępne są chociażby w sklepach obuwniczych. Najczęściej mają formę spray’u, którego używa się podobnie jak dezodorantu do ciała, z tą różnicą, że zamiast spryskiwać własne ciało stosuje się go na wewnętrzną powierzchnię buta. Warto pamiętać także o tym, że w zachowaniu ładnego zapachu butów kluczowym czynnikiem jest właściwa higiena stóp.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *