Chinosy – czym właściwie są najmodniejsze spodnie sezonu?

Chinosy kojarzone są ze stylem preppy, czyli bogatymi, grzecznymi studentami amerykańskich collage’ów. Wszystko to dzięki temu, że w elitarnym środowisku wyższych uczelni dżinsy nie są powszechnie akceptowaną częścią garderoby. Studenci sięgnęli więc po klasyczne, wygodne spodnie o prostym kroju, uszyte z miękkiej bawełny – spodnie typu chino. Wraz z nimi klasyk ten „odkurzyła” cała Ameryka, a później i Europa.

Skąd się wzięły chinosy?

Jak łatwo się domyślić na podstawie nazwy, spodnie typu Chino przywędrowały do nas z Chin. Na początku nazwa ta oznaczała sam materiał, dopiero później zaczęto nazywać tak gotowe spodnie. Dokładna ich historia rozpoczyna się w po zakończeniu wojny amerykańsko -hiszpańskiej, gdy ubrani w te spodnie, żołnierze wracali do domów z Filipin. Od tego czasu są one nierozłącznym elementem ubioru amerykańskiej armii. Moda na męskie spodnie chino rozpowszechniła się jeszcze bardziej gdy firma stworzona przez braci Brooks zaczęła w 1942 produkować chinosy dla całej reszty obywateli. Spodnie w mgnieniu oka stały się prawdziwym hitem. Dzięki pastelowym kolorom i wygodnemu kroju pasowały one zarówno na ważniejsze okazje jak i były idealną opcją do ubrania „na co dzień”.

Chinosy w dziej szych czasach

Popularny projektant mody Ralph Lauren lansuje modę na spodnie Chino w każdej swojej kolekcji. W tym sezonie jednak zdaje się, że trend podchwyciło wielu innych, w tym popularne odzieżowe sieciówki. Na wybiegach królują męskie spodnie chino męskie w różnego rodzaju odcieniach szarości i brązu, ale też bardziej szalone letnie pastele. Nie ulega wątpliwości, że tego lata miałby się w nie zaopatrzyć każdy elegant.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *