Czy mężczyzna może chodzić w krótkich spodenkach?

Pytanie zadane w tytule wcale nie jest z kategorii pytań dziwnych. Naprawdę w dzisiejszych czasach zdarzają się jeszcze opinie, że mężczyzna nie powinien chodzić w krótkich spodenkach, gdyż jest to część garderoby dobra dla przedszkolaków, a poza tym mężczyzna nie powinien odsłaniać kolan. A przecież krótkie spodenki męski jest to najzwyklejsza część męskiej garderoby męskiej jak każda inna.

spodenki męskieJak dobrać krótkie spodenki męskie?

Jeśli chodzi o długość, to spodenki męskie nie powinny sięgać za kolano. Długość ich powinna kończyć się przed samym kolanem lub lekko dotykać kolana. Krótkie spodenki za kolano nie wyglądają zbyt estetycznie i ładnie.
Natomiast szerokość spodenek powinna być taka, aby nie były zbyt obcisłe. W tym wypadku należy zachować kompromis między zbyt luźnymi spodenkami a zbyt obcisłymi.

Rodzaje krótkich spodenek męskich

Najbardziej popularnym materiałem, z którego zrobione są spodenki męskie, jest zdecydowanie jeans. Mimo że jeans jest mało wygodnym i niezbyt przewiewnym materiałem na lato, to jednak ma wielu zwolenników. Aby dodać mu trochę przewiewności, można skorzystać z modelu z przetarciami oraz z białym sznurkiem zamiast zwykłego paska.
Spodenki z chino są zdecydowanie bardziej eleganckie i posiadają więcej klasy. Bardzo dobrze wyglądają w komplecie z koszulką z lnu.
Spodenki dresowe z kolei są możliwością bardzo nieformalną i luźną. Znakomicie się nadają na upalne dni, gdy chcemy poczuć maksymalną wygodę. Pasują do koszulek na ramiączkach i luźnych T-shirtów.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *