Dlaczego warto stosować wkładki i prawidła do rozciągania butów?

Co zrobić, kiedy buty są za małe? Nie trzeba od razu szukać im nowego właściciela ani ich wyrzucać. Jeśli różnica między rozmiarem rzeczywistym a pożądanym jest nieduża, wystarczy zastosować specjalne wkładki. Dzięki nim obuwie zwiększy rozmiar, a nie straci na jakości. Nadal będzie mieć ładny kształt i wykończenie. Czy są prawidła, jak je stosować i gdzie je kupić?

Jak rozciągnąć obuwie z użyciem wkładek?

Za małe buty? Problem najczęściej da się naprawić, jeśli różnica między rozmiarami jest niewielka. Buty bez trudu da się powiększyć o rozmiar czy dwa, przy okazji ich nie niszcząc, jeśli tylko zastosuje się odpowiednią metodę. Domowe sposoby mogą uszkodzić obuwie, znacznie lepszym pomysłem są stosowane przez szewców, profesjonalne prawidła do rozciągania butów. Te mają kształt wkładki umieszczanej w obuwiu. Ich długość jest regulowana, umieszczone wewnątrz butów powodują zwiększenie ich rozmiaru. Nie niszczą butów, nie powodują ich pękania, działają delikatnie, ale skutecznie.

Skąd wziąć wkładki do rozciągania butów?

Gdzie kupić prawidła? Najlepiej szukać ich w dobrze wyposażonych sklepach obuwniczych – czy to stacjonarnych, czy internetowych (np. tutaj – multirenowacja.pl) . Usługę rozciągania obuwia można także zlecić szewcowi. Wtedy to on zajmie się dopasowaniem rozmiaru prawideł oraz będzie czuwał nad całym procesem, zadba o to, by buty miały pożądany rozmiar i kształt oraz by ładnie leżały na stopie i zapewniały jej wygodę.