Garderowa kapsułowa

Minimalistyczny styl życia znajduje swoje odzwierciedlenie również w modzie. Dlatego idea „capsule wardrobe” zyskuje coraz większą popularność, przede wszystkim za sprawną jej pełnej uniwersalności.

Założenia

Tworząc podstawy własnej garderoby kapsułowej, warto krytycznie przeanalizować aktualną zawartość garderoby. Moda sezonowa czy silne akcenty- powinny zniknąć z szafy. Posiadanie ponadczasowej garderoby, która zakłada jedynie basicowe elementy ubioru, wymaga zatem ogromnej konsekwencji. Warto przy tym uświadomić sobie atuty własnej figury oraz fasony, w których zawsze wygląda się dobrze.

Dzięki „capsule wardrobe” znacznie zmniejsza się czas poświęcany na codzienną kompozycję pełnej stylizacji, której poszczególne elementy ze sobą współgrają. Kompletując bowiem zawartość ponadczasowej szafy zyskuje się pewność, że znajdująca się w niej kobieca odzież, niezależnie od sposobu jej zestawienia – pasuje do siebie.

Co się sprawdzi?

W dobrze opracowanej garderobie kapsułowej nie może zabraknąć klasycznych jeansów z wysokim stanem oraz czarnych rurek. Nie może się ona obejść również bez jednokolorowych, prostych T-shirtów w bezpiecznych kolorach, takich jak czerń i biel, jeansowej koszuli oraz ciepłego kardigana w uniwersalnym kolorze. Jeśli zaś chodzi o dodatki, warto postawić na kraciasty szal oraz czarne, zamszowe botki.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *