Klapki nike – na co zwrócić uwagę przed zakupem

Osoby, które planują zakup nowych klapek nike w pierwszej kolejności powinny pamiętać o tym, że klapki to obuwie, które nie nadaje się na długie wyjścia. Jak potwierdzają najnowsze badania, w klapkach postawa stopy i sposób poruszania całkowicie się zmienia. Ludzie w klapkach nike stawiają krótsze kroki, a co najważniejsze cały ciężar nacisku spada na palce. Bardzo częste noszenie klapków może niestety prowadzić do bólu kostek i pięt. Klapki nike należy zakładać wyłącznie na plażę albo na basen.

Rozmiar ma znaczenie

Kupując nowe klapki nike, szczególną uwagę należy zwrócić także na ich rozmiar. Obuwie musi być idealne dopasowane do naszej stopy. Palce nigdy nie mogą wystawać poza platformę klapek. Warto przed zakupem bardzo dokładnie sprawdzić stabilność platformy. Jeżeli klapki łatwo zginają się po środku, to warto poszukać modeli o zdecydowanie twardszej podeszwie.

Na co zwrócić uwagę?

W dzisiejszych czasach godne polecenia są przede wszystkim te modele klapek nike, które mają specjalne właściwości antypoślizgowe. Jest to najlepsza propozycja dla tych osób, które potrzebuje porządnych klapek na basen. Klapki nike powinny być wykonane również z wysokiej jakości i bardzo trwałych materiałów. Godne polecenia są między innymi klapki wykonane z gumy albo skóry naturalnej. Uwagę należy zwrócić również na sam fason klapek. Na półkach sklepowych można znaleźć modele z otwartymi i zamkniętymi palcami. Dostępne są także klasyczne japonki oraz klapki z specjalną warstwą piętową. To właśnie ten ostatni fason jest najbardziej komfortowy i zapewnia stopom najwyższą stabilność.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *