Skóra wymaga uwagi – podstawowe zasady pielęgnacji obuwia!

Sezon zimowy to nie jest najlepszy czas dla naszego skórzanego obuwia, ale nie ma co rwać włosów z głowy, są skuteczne sposoby na to, by służyło nam jak najdłużej, konieczna jest tutaj systematyczna dbałość.

Nie pierz i nie susz

Najczęściej zapominamy o tym, że skóra wymaga stałej pielęgnacji, a nie tylko przetarcia szmatką i wypastowania od czasu do czasu. Zanim przystąpimy do renowacji skóry trzeba buty dobrze wyczyścić, w tym również podeszwy. Jeżeli używamy gotowych środków to trzeba wybierać te, które są przeznaczone do konkretnego typu obuwia i tworzywa, a nie na chybił trafił. Niewskazane jest również ich pranie oraz suszenie na przykład przy grzejniku. Zanim przystąpimy powinny być one bezwględnie suche.

Przede wszystkim precyzyjnie

Renowacja skóry to kilka istotnych etapów. Zaraz po przygotowaniu i wyczyszczeniu konieczne jest usunięcie starych warstw impregnatów i środków, które były stosowane. Jeżeli po tych czynnościach widzimy jakieś ubytki lub pęknięcie to możemy użyć specjalistycznej szpachli. Dopiero wówczas można nakładać krem koloryzujący, przy czym najlepiej wykonywać to gąbeczką, powoli i precyzyjnie. Do codziennej pielęgnacji wybierajmy dobrej jakości, sprawdzone środki, zawsze lepiej z tej wyższej półki

Kto kiedykolwiek sam próbował renowacji skóry doskonale zdaje sobie sprawę, że nie wymaga ono dużej wprawy, jedynie dokładności, a wówczas sukces będzie murowany.