Szafa kapsułkowa

Szafa kapsułkowa już od kilku lat święci triumfy pośród zafascynowanych minimalizmem kobiet. Jak nic innego spowodowała ona, znaczne zmniejszenie liczby kobiecy elementów ubioru.

Minimalizm – z czym to się je?

Minimalizm to jedna z możliwych do wyznawania ideologii życiowych. Narodziła się ona już wiele lat temu z potrzeby prostego życia. Od niedawna stała się ona popularna również w Polsce i Europie.

Jej główne założenia mówią o posiadaniu mniejszej niż wcześniej liczby rzeczy, ale również stawiają jakość ponad ilością.

Zmniejszenie konsumpcjonizmu według tego stylu życia powinno być przemyślane i zgodne z wyznawanymi przez minimalistę pozostałymi zasadami. Jakość nie zawsze oznacza w tym przypadku kupno skórzanych toreb i szpilek- jeżeli minimalistka jest zagorzałą weganką to znajdzie inny sposób na posiadanie rzeczy wysokiej jakości, które przy okazji nie są wykonane z zwierzęcej skóry. Zakup butów markowych nie powinien równać się przeciwdziałaniu własnym ideałom.

Wygodne buty – minimalistyczne życie?

Jednym z elementów, na który zwraca się uwagę w prostym życiu są wygodne i trwałe buty. W dzisiejszym świecie niemożliwym jest zakup obuwia no name dobrej jakości. W sklepach typu chińskie markety, czy uliczne sklepiki obuwie w większości pochodzi z niedofinansowanych chińskich fabryk. Powstające tam egzemplarze są może i tanie, ale ich jakość jest fatalna. Z pomocą w tym przypadku przychodzą miejsca oferujące markowe buty. W dzisiejszych czasach buty markowe nie są już uznawane za przejaw snobizmu. Uważa się, że lepiej posiadać dwie porządne pary butów niż 10 rozpadających się.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *