Uliczna moda – streetwear

Moda na ulicach wielkich miast rządzi się swoimi własnymi prawami i te prawa od wielu sezonów są niezmienne. Ma być po prostu wygodnie, elegancko, ale i sportowo. Jeansowe szorty, do nich luźny T-shirt i trampki – na przykład modne trampki Converse – to baza niejednego streetowego outfitu. Gdy doda się jeszcze elegancką torbę i niebanalne dodatki, robi się wyjątkowo ciekawa stylizacja. Tak wygląda w skrócie streetwear.

Miejski eklektyzm w modzie

Streetwear na początku utożsamiano z bardzo luźną modą młodzieżową. Potem jednak moda młodzieżowa ruszyła na podbój ulic miast i miasteczek. Street fashion jest obecnie niczym innym, jak połączeniem wygody i pełnej dowolności w stylizacjach oraz łączeniu ich elementów. Street fashion charakteryzuje się łączeniem różnych stylów. Ma nieszablonowe rozwiązania. „Moda uliczna” łączy więc przede wszystkim w sobie luz, ale także szyk i oryginalność. Pozwala młodym ludziom na wyrażanie siebie, a także podkreślenie swojej indywidualności w zestawianiu elegancji ze sportowymi dodatkami np. w stylu obuwia marki Converse.

Prosto i wygodnie

Streetwear bazuje przede wszystkim na prostocie oraz wygodzie i funkcjonalności. To podstawa tego nurtu. I tak na przykład latem zestawienie jeansowej spódniczki z luźnym T-shirtem oraz wygodą w stylu buty Converse nikogo nie powinno zdziwić. Obecnie ważne są przetarcia, dziury, łaty oraz minimalizm. Żadnych ekstrawaganckich dodatków.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *