Zalety i wady spodni dresowych

W sklepach z odzieżą sportową czy na bazarach z ubraniami utrzymanymi w stylu swobodnym często można napotkać spodnie dresowe czy też całe zestawy, obejmujące dresy i pasującą do nich bluzę. Są to dobre ubrania do użytku domowego, ze względu na ich wygodę, wszechstronność i niezaprzeczalną uniwersalność

Wygoda i dobre utrzymywanie ciepła

męskie spodnie dresoweMęskie spodnie dresowe są w większości przypadków nieco luźniejsze niż te damskie, które często wyposaża się w gumkę, która nadaje im kształt i w większym stopniu opina sylwetkę. Oba rodzaje są jednak wygodne i tworzone z myślą o tym, by nie krępowały ruchów, bez względu na rodzaj aktywności. Dzięki temu dresy dobrze sprawdzają się podczas sprzątania, wyprowadzania psów czy zabawy z dziećmi. Ze względu na ich dość niską i przystępną cenę nie trzeba martwić się tym, że przy zbyt dużym rozciąganiu ulegną zniszczenia. Zresztą większość dresów jest na tyle wytrzymała, że potrzeba naprawdę dużej siły, aby szwy pękły.

Trudności podczas intensywnych treningów

Największe wady dresów można dostrzec podczas korzystania z nich w ramach odzieży sportowej. Większość spodni dresowych jest wykonana z ciepłych, nieprzewiewnych materiałów, które nie przepuszczają powietrza. To dość duża wada, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę poziom termoregulacji w odzieży sportowej takich renomowanych firm jak Adidas czy Nike. Z tego względu zwyczajne, szeroko dostępne dresy źle sprawdzają się podczas wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych, ze względu na to, że powodują nadmierne pocenie się i przegrzanie organizmu.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *